Suaugusiųjų aknė ir bėrimai – kaip kovoti su šiomis problemomis?

L’Officiel 2021 m. gruodžio mėnesio numerio straipsnis.

Neringos Šimkutės tekstas

 

Kalbant apie brandžios odos priežiūrą opiausiomis problemomis įprastai laikomas odos sausumas ir raukšlelės, tačiau pastaruoju metu vis dažniau išgirstame apie suaugusiųjų aknę ir bėrimus. Kaip prižiūrėti probleminę brandžią odą, kokius produktus rinktis, o kokių verčiau vengti, pataria ilgametė kosmetologė, ekspertė Asta Kuzminskienė.

Kodėl vis dažniau girdime apie brandžių moterų aknę?

Iš tiesų aknė ir bėrimai amžiaus neturi. Dėl hormonų pokyčių, streso, prastos mitybos, tingaus gyvenimo būdo, tam tikrų vaistų vartojimo ir kitų individualių priežasčių brandaus amžiaus moterys taip pat skundžiasi akne. Dabar dažnai ateina mamos su paauglėmis dukromis, nes vienoms jau silpsta hormonų apykaita, o kitoms stiprėja.

Ar apsauginių kaukių dėvėjimas turi tam įtakos? Ar vadinamoji maknė yra ta pati aknė?

Taip, dažna klientė atkreipė dėmesį į tai, kad pradėjus dėvėti apsaugines kaukes jas pradėjo berti, nors iki tol jokių panašių problemų neturėjo. Maknė tikrai egzistuoja, tačiau ji skiriasi nuo įprastos aknės, todėl ir priežiūra bei gydymo priemonės yra skirtingos. Tiems, kuriuos vargina maknė, rekomenduočiau kreiptis į specialistus, kad gydymo metodus ir produktus parinktų individualiai.

Ar brandžios probleminės odos priežiūrai tinka ta pati kosmetika kaip ir paauglėms? 

Iš esmės taip, tačiau brandžiai odai skirtos priemonės dažniausiai išsiskiria ir senėjimą lėtinančiu poveikiu, intensyviau drėkina, skaistina, turi antioksidantų bei odą regeneruojančių ingredientų.

Kokios veikliosios medžiagos apskritai efektyviausios probleminės odos priežiūrai?

Išskirčiau AHA ir PHA rūgštis, taip pat hialurono, bioninę, gintaro rūgštį, retinolį, antioksidantus, neogliukozaminą, augalinius peptidus.

Kaip prižiūrėti brandžią probleminę odą? Kokie būtų tinkami žingsniai ir produktai?

Odą rekomenduoju prausti Exuviance Professional „Total Correct“ bioaktyviu prausikliu, kuris dėl sudėtyje esančių rūgščių švelniai šveičia, gaivina, tobulina odos tekstūrą ir paruošia odą kitų priemonių naudojimui. Po prausiklio naudokite tos pačios „Total Correct“ linijos dieninį ir naktinį kremus bei paakių kremą. Jei jaučiate, kad trūksta drėgmės, rinkitės drėkinamąjį šios linijos kremą. Kaklui rekomenduočiau naudoti atskirą kremą, nes kaklo oda sausa, o veido – riebi arba mišri. Jei yra bėrimų, prieš tepdami kremą odą pavalykite „Clarifying“ tirpalu. Tiesa, produktą reikia naudoti lokaliai, tepti tik išbertas vietas. Vieną kartą per savaitę nušveiskite odą Exuviance Professional „Glycolic Polish“ šveitikliu ir naudokite valomąsias molio ir drėkinamąsias kaukes.

Mechaniniai šveitikliai pastaruoju metu sulaukia vis daugiau kritikos. Ar ta kritika pagrįsta ir kokius šveitiklius naudoti?

Taip, mechaniniai šveitikliai netinka pūlingiems bėrimams, nes situaciją galima dar labiau pabloginti. Rekomenduoju naudoti rūgštinius šveitiklius ar glikolio serumus, pavyzdžiui, Neostrata „Resurface“ 10 % glikolio serumą galima naudoti profilaktiškai 2 kartus per savaitę. Esant rimtai problemai – kiekvieną vakarą, kol bėrimai išnyksta.

Ką naudoti ir kaip elgtis iškilus vienam nepageidaujam spuogui?

Vieno spuogo problemai spręsti rekomenduoju Neostrata „Targeted Clarifying Gel“ riebios odos želę arba Exuviance Professional „Clarifying“ tirpalą nuo spuogų. Naudodami naująją Guinot „Acnilogic“ želę pastebėsite, kad spuogas iškart vizualiai sumažėja ir oda tampa matiškesnė, be riebaus blizgėjimo.

Kas kiek laiko reikėtų atlikti odos valymą? Kokį valymo būdą rekomenduojate?

Odos valymą atlikite pas kosmetologę, kuri ir patars, kas kiek laiko procedūrą kartoti. Tik sisteminis darbas, naudojant tinkamas gydomąsias priemones namuose, atitolins mechaninio veido valymo kas mėnesį būtinybę. Odos valymo būdas dažniausiai parenkamas individualiai, vieniems tinka šveitimas su vaisių rūgštimis, kitiems būtinas mechaninis valymas, suderintas su kosmetologine įranga. Lapkričio mėnesį pristatyta ypač puiki Guinot „Équilibre Pureté“ procedūra, kuri labai efektyviai valo, mažina spuogus, sutraukia poras, sureguliuoja riebalų išsiskyrimo perteklių. Esant poreikiui, kosmetologė gali pasiūlyti atlikti intensyvų 3 procedūrų kursą.

Labai dažnai manoma, kad apsauginiai kremai nuo saulės užkemša poras, ar tai tiesa? 

Riebiai, probleminei odai apsauginiai kremai netinka, rekomenduoju rinktis lengvus emulsijos, fluido tipo produktus, „oil free“ formules, kurios tikrai neužkimš odos. Miestui puikiai tinka Exuviance Professional „Sheer Refining SPF 40“ emulsija, gamtai – Neostrata „Sheer Hydration SPF 40“ emulsija, o važiuojant į šiltus kraštus – Guinot „Newhite UV SPF 50“ apsauginė priemonė, kuri ne tik saugo nuo saulės, bet ir suteikia odai atspalvį ir šviesina pigmentines dėmes.

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *