Kuo šaltalankio uogos naudingos mūsų odai?

Apie šaltalankio uogų naudą odai pasakoja kosmetologė, Anna Lotan trenerė Eglė Žuromskienė.

 

Šaltalankio uogos nuo senų laikų vertinamos ir kaip maistas, ir kaip vaistas.

Manau neretas yra mėgavęsi šaltalankių arbata vėsų rudenį.

Naudingų medžiagų turi ir vaisiai, ir lapai, ir žievė. Bet vis dėl to labiausiai vertinami vaisiai. Juose gausu vertingų, biologiškai aktyvių medžiagų.  Priklausomai nuo derliaus ėmimo laiko, augalų augimo lokacijos, aliejaus spaudimo metodo bei augalo dalies iš kurios aliejus bei ekstraktas yra išgaunamas – visų sudedamųjų dalių koncentracijos gali skirtis.

Šaltalankio uogose galima suskaičiuoti 100-200 sudedamųjų dalių – tokių kaip vitaminai A, C,D,E, K, P, B grupės (B1, B2, B6 ). Skaičiuojama, kad vitamino C koncentracija šaltalankio uogose net 14 kartų didesnė nei apelsinuose. Taip pat gausu karotenoidų (beta karotinas, likopenas, kriptoksantinas, fizalienas ir zeaksantinas), gausu fenolių, flavanoidų. Šaltalankio uogos taip pat turtingos lipidų, augalinių sterolių bei riebiųjų rūgščių kiekiu (omega 3 ir 6).

Šaltalankių aliejuje yra palmitoleino rūgšties  – tai vienas iš odoje esančių lipidų komponentas, kuris stimuliuoja regeneracinius procesus epidermyje ir skatina žaizdų gijimą. Šaltalankių aliejus buvo naudojamas gydant įvairias odos ligas  – egzemą, įvairias dermatozes, išopėjimus, psoriazę ir atopinį dermatitą.

Kalbant apie šaltalankio aliejų ir jo panaudojimą kosmetologijoje – plačiausiai taikomas brandžios odos priežiūros procedūrose bei priemonėse naudojimui namuose. Kosmetologijoje panaudojami šaltalankio aliejai ir ekstraktai daugiausia gaunami iš šaltalankių uogų. Sočiosios ir nesočiosios riebiosios rūgštys dalyvauja drėkinimo procese (netiesiogiai) suformuojant nepralaidų barjerą, dėl kurios mažėja epidermio drėgmės netekimas, taip pat skatina natūralaus drėkinimo faktoriaus formavimąsi odos paviršiuje. Taip pat eksperimentiniais tyrimais patvirtintos šaltalankiui būdingos antioksidacinės savybės, kurios saugo nuo laisvųjų radikalų neigiamo poveikio.

 

ANNA LOTAN Liquid Gold linija skirta normalios ir sausos odos priežiūrai. Tikslas:

  • Didinti odos atsparumą aplinkos poveikiui;
  • Skatinti odos regeneraciją bei kartu veikti antibakteriškai;
  • Atstatyti ir išlaikyti odos lipidinė apsauginį barjerą;
  • Linijoje plačiai naudojamos šaltalankio uogų ekstraktai bei aliejus, kuriose gausu vitaminų ir maistingų medžiagų, reikalingų odos atnaujinimui.
  • Linijos produktų ingredientai derinami su kitais augaliniai aliejais, vitaminais bei mineralai, taip pat augaliniais ekstrakais.
  • Nors linija daugiausia orientuota į sausos bei brandžios odos priežiūrą, tačiau galima produktus pritaikyti ir jaunai odai prevenciniais prieš odos senėjimą tikslais, bei skirti produktus turint riebią, bet pažeistu apsauginiu barjeru, odą.

 

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *